ale będzie jazda
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ale będzie jazda

łupu-cupu bęc
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Komentarze

Go down 
5 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Admin
Admin



Posts : 114
Punkty Fandomu : 0
Join date : 15/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Komentarze   Komentarze EmptySob Maj 15, 2010 10:18 am

Komentarze do sesji.
Powrót do góry Go down
http://zmierzchbogow.ultimaterpg.org
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyWto Maj 18, 2010 5:23 pm

Ponieważ wszyscy gracze wyrazili chęć kontynuowania rozgrywki, bez zbędnych ceregieli ruszamy dalej. Kilka komentarzy.

1. Przepraszam za dramatyczne zakończenie na Strefie, ale po prostu nie miałem ochoty tam już prowadzić, a pomysł przeniesienia sesji gdzie indziej pojawił się dopiero później.

2. Okazja wydaje się dobra, aby renegocjować, powtórzyć lub zmodyfikować jakieś nasze wcześniejsze ustalenia względem sesji, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi w tym względzie.

3. Posty poprzenosiłem żywcem i nie wszędzie tam, gdzie zapomnieliście to zrobić chciało mi się dodawać imię postaci - cóż, ostatecznie to Wasz błąd i przeoczenie. Razz
Naturalnie jeżeli ktoś chce, mogę dać uprawnienia moderatorskie i sobie poedytujecie.

4. Ostatni post Genserica pozwoliłem sobie lekko zedytować - von Marburg zabił nie ojca rodziny, ale dziadka, a z pomocą Gotfrydowi przyszedł nie człowiek w kapturze, ale w kapeluszu łowcy czarownic - o tyle istotne, że wygląd dość charakterystyczny.

5. Jeżeli jest coś jeszcze odnośnie sesji - walcie tutaj. Jeżeli są jakieś uwagi nie dotyczące sesji, a na przykład funkcjonowania forum czy designu, czy czegoś jeszcze innego - piszcie w nonofftopie.
Powrót do góry Go down
Teelyr
Twoja Stara
Teelyr


Posts : 20
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySro Maj 19, 2010 10:32 pm

Dobra, no to czas pomyśleć nad odpisem. Czy trzeba przyjąć, że Freiherr nie powie Kurtowi więcej, niż dowiedział się podczas spoktania z Shörnerem? Czy może wieprz dysponuje czymś więcej? Opisać scenę rozmowy czy zostawić MG przestrzeń do odpowiedzi?
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyCzw Maj 20, 2010 12:01 am

Udzieli Kurtowi jakiejś informacji, która naprowadzi go rzeczywiście na ślad Remo, jak np. to, że kupiec na pewno jest poza miastem i był widziany w towarzystwie kogoś tam - niech Fuchs powiąże to z jakimiś swoimi źródłami, jak brakującą część układanki, dzięki czemu trafi na ślad Remo (może nawet dotrze do szczątków von Marburga? Możemy założyć, że spalili go w jakimś w miarę charakterystycznym miejscu, w pobliżu jakichś zarośniętych lasem ruin, albo co; to mogłaby być niezła scena!). Z tym, że Freiherr będzie starał się wybadać jak najwięcej na temat motywów Fuchsa i szpieg wyczuje, że wbrew pozorom wcale nie życzy mu aż tak źle; aha, napomknie też prawie uczciwie o ich rozmowie i o tym, że Schorner podejrzanie interesował się południową rebelią, co on, Freiherr uważa oczywiście za podejrzane i niebezpieczne i co złego, to nie on. Szczegóły do wypełnienia tych ram według Twojej inwencji - czyli oczywiście opis rozmowy Twój, Freiherr już został przedstawiony i według powyższych wytycznych możesz go śmiało pokierować. To, co istotne, to że z jakiegoś względu Fuchs musi z nim współpracować.

Tyle w defaulcie, czy coś jeszcze - zależy od konkretnych deklaracji/negocjacji/potrzeb.

Czy znajdzie Remo, czy nie, zostawiam wam do uzgodnienia, bo bardzo dużo zależy od tego, co właściwie postanowi Remo. Na pewno na tym etapie nie natkniecie się jeszcze na bandę, która zrobiła zamieszanie w Wissenburgu - w szybkim tempie ulatniają się w bliżej nieokreślonym kierunku, zresztą z kilkoma dziesiątkami dragonów, straży dróg i miejskiej milicji na karku.
Powrót do góry Go down
Teelyr
Twoja Stara
Teelyr


Posts : 20
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyCzw Maj 20, 2010 1:34 am

Rany julek! Jak teraz sobie to wszystko przemyślałem, to niezły zwrot fabularny się wykluł. Prawie gra strategiczna. A zaczęło się od niewinnej wizyty w świątyni. Ważne jest teraz to co zrobi Remo. Deklaracja Nadrila jest niezbędna. Come on, mate! Smile

Ja widzę działania swojej postaci tak:

Kurt dość łatwo skojarzy bandę banitów, która narobiła bigosu w Wissenburgu, z grupą od Rudej. Może też z tego miejsca założyć, zwłaszcza dodając do tego szaleńczy atak Rema, że kupiec do nich przystąpił. Jeśli w przyszłości nie otrzyma od Rema żadnej wieści, że ów nadal jest po właściwej stronie, przyjmie, że kupiec oszalał i/lub zdradził. No i potężnie się wkurwi. Taka zdrada spowodowałaby, że wszelkie subtelniejsze metody podejścia Rudej byłyby bezskuteczne. I że teraz trzeba wytoczyć od razu najcięższe działa.

Fuchs wymusi na miejscowym rezydencie wywiadu pomoc w postaci przydzielenia mu ludzi (lub chociaż jednego człowieka - trapera). Przy tym wsparciu będzie dymał na wykopaliska (w tzw. międzyczasie badając zdobyte zahaczki odnośnie bandy) by ewakuować starego prof. Corleone i zdobyć te parędziesiąt szabel. Następnie, korzystając z tropów od Freiherra (lub ewentualnie od Rema - jeśli ten się jednak odezwie), rozpocznie polowanie. Grupa pościgowa, siedząca na karku bandzie Kuzynka, również będzie mile widziana do pomocy. Pewnie będzie trudno ich do tego wykorzystać, mogą się bać np. igrać z bandami tuż na granicy z Sudenlandem, ale Kurt na pewno się spyta o taką możliwość w Delegaturze. Oczywiście, cały czas formalnym dowódcą całego wojska będzie Gotfryd, ale akurat jemu chyba jeszcze bardziej zależy na dobraniu się Rudej do tyłka, niż komukolwiek innemu.

W tej sytuacji, sprawa tych dwóch pozostałych kupców do sprawdzenia, schodzi na dalszy plan. Bardzo dalszy. Fuchs zajmie się tym osobiście, ale raczej nie w tej chwili. Być może w drodze powrotnej i raczej mimochodem. Teraz będzie trzeba skupić się na ważniejszych rzeczach.

Nadril, Genseric, jak byście to widzieli?
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyPią Maj 21, 2010 4:38 pm

To czekamy na Nadrila i Genserica.

O wymuszenia na miejscowym rezydencie Bibliotek jakiejś większej ekipy ludzi, to możesz zapomnieć, ale jakiegoś zwiadowcę może naraić. Jeżeli Mical chce cały czas grać, to byłaby jego postać, ale jeżeli deklaracja chęci nie będzie podparta porządną postacią, to będzie Twoja postać (możesz go potraktować jako zwykłego enpeca, albo wprowadzić jako pełnoprawną postać, zakładam, że będzie łaził z Wami już do końca; jaki by on nie był Razz).
Powrót do góry Go down
Teelyr
Twoja Stara
Teelyr


Posts : 20
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySob Maj 22, 2010 11:49 pm

Ano, czekamy, czekamy...

Zwiadowca wystarczy. Fajnie byłoby, gdyby jednak to był gracz. Smile
Powrót do góry Go down
Genseric
Hreczkosiej



Posts : 11
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyNie Maj 23, 2010 2:41 pm

Gotfryd sobie przez chwilkę popłacze, co tylko doda mu motywacji do działania. Następnie przystanie na plan Kurta i razem ruszą na wykopaliska.
Powrót do góry Go down
Teelyr
Twoja Stara
Teelyr


Posts : 20
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyNie Maj 23, 2010 7:24 pm

No to ok, na dniach postaram się wysmażyć jakiegoś fajnego posta.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySro Maj 26, 2010 8:17 pm

Nadril - w następnym poście chciałbym, żebyś pociągnął już akcję dalej, zatem ewentualne deklaracje tutaj i kończymy dialog.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakichś konkretnych rzeczy - zadaj pytania tutaj, postaram się napisać odpowiedzi, jezeli będą to istotne rzeczy związane z fabułą, albo dam Ci wolną rękę w kwestii koloru.
Powrót do góry Go down
Teelyr
Twoja Stara
Teelyr


Posts : 20
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyCzw Maj 27, 2010 11:00 pm

Przepraszam, licencjat wysysa ze mnie wszystkie soki. Ciężko mi się skupić na czymkolwiek innym, a w przerwach potrzebuję wszystkiego, tylko nie kolejnego pisania. Posta postaram się napisać jak najszybciej, ale nie jest to łatwe.
Powrót do góry Go down
Genseric
Hreczkosiej



Posts : 11
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyPią Maj 28, 2010 7:13 am

A ja niestety czekam ze swoim postem na Teelyra, tak żeby wyznaczył mi nim jakieś granice działania.

P.S.
Powodzenia.Smile
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyPią Maj 28, 2010 9:55 am

Nic na siłę, jak się nie da, to się nie da. Czekamy.

Genseric - może w tej sytuacji zamiast czekać, po prostu sam wykreuj jakąś fajną scenę?
Powrót do góry Go down
Genseric
Hreczkosiej



Posts : 11
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySob Maj 29, 2010 2:14 pm

Dobra, taka króciutka scenka, a resztę napiszę po poście Teelyra.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySro Cze 02, 2010 5:11 pm

Panowie?
Powrót do góry Go down
Genseric
Hreczkosiej



Posts : 11
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyCzw Cze 03, 2010 11:29 am

Czekam na Teelyra, żeby chronologia postów się zgadzała.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyNie Cze 06, 2010 1:00 pm

Teelyr pisał, że ma zamieszanie na uczelni, licencjat, te rzeczy. Nadril nic nie pisał, ale też pewnie zajęty mocno.

Pytanie jest takie: czy naprawdę chce się nam wszystkim kontynuować i czekamy cierpliwie, czy to po prostu delikatne objawy znudzenia?

I dobra rada: jeżeli naprawdę chcemy grać, a czasu mało na epickie posty, proszę wygospodarować 15 minut na napisanie czegoś krótszego, co pozwoli działać innym. Kwadrans zawsze da się w ciągu doby ukraść, bez względu na to, ile innych zajęć byłoby w kolejce.
Powrót do góry Go down
Nadril
Hreczkosiej



Posts : 7
Punkty Fandomu : 0
Join date : 23/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyNie Cze 06, 2010 6:17 pm

Jutro mam dwa egzaminy. Potem zostaje już tylko jedno zaliczenie, a pracę rzucam w pizdu od przyszłego tygodnia. Obiecuję się zdyscyplinować i odpisać najpóźniej jutro. A potem będzie już z górki. Grać chcę dalej.
Powrót do góry Go down
Genseric
Hreczkosiej



Posts : 11
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySro Cze 09, 2010 10:00 pm

Piszę, żeby była jasność: wchodzę na to forum praktycznie codziennie, sprawdzając czy coś nowego się nie pojawiło. Chcę grać Smile Czekam cierpliwie, żeby zobaczyć jak potoczą się losy naszej kompanii.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySro Cze 09, 2010 10:21 pm

Ja myślę, że póki Teelyr ma urwanie głowy i nie jest w stanie pisać, po prostu usuniemy jego postać w cień i póki co główne role będą należeć do Gotfryda i Remo.

Ja napiszę coś pewnie najwcześniej w weekend, więc jeżeli ktoś ma jakieś pomysły/deklaracje wcześniej, śmiało.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyWto Cze 15, 2010 2:09 pm

Ponieważ Nadril zwalił na mnie popchnięcie akcji dalej, niestety jeszcze trochę będzie trzeba poczekać. Wink Dużo pracy w pracy plus szukanie jakiejś innej zajmują sporo czasu i energii.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySro Cze 23, 2010 4:17 pm

Jest post.

Dwie rzeczy:

1) Zachęcam do kreowania świata i popychania wątków do przodu. Ta gra ma sporo elementów open playa, o ile tylko trzymacie się tego, co było już napisane wcześniej, nie mam nic przeciwko wymyślaniu przez was kawałków fabuły i wplatania ich w aktualne wątki. Nie bójcie się tego! W zasadzie jedyne, co wolałbym, żebyście zostawili w spokoju, to akcje kluczowych postaci, z których na razie znacie tylko dwie: Flammenmaid i Wielebny. Reszta należy tak samo do was, jak do mnie.

Zapomnijcie o micie wszechwładnego MG.

2) Cały czas zachęcam do aktywnego omawiania planowanych akcji tutaj, w komentarzach. Tak samo wyjasniania wszelkich wątpliwości, etc.
Powrót do góry Go down
Teelyr
Twoja Stara
Teelyr


Posts : 20
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyCzw Cze 24, 2010 12:40 am

Okey, teoretycznie licencjat gdzieś w 90% napisany, ale zostało jeszcze sporo spraw technicznych z formatowaniem tekstu no i trochę ogólnego poprawiania. Potrwa to jeszcze jakiś tydzień, nie licząc obrony. Egzaminy już mam pozdawane. Przepraszam bardzo wszystkich za takie bagno, no ale tak czasem bywa. Mimo wszystko, postaram się na dniach dać od siebie parę zdań. Smile

Fuchs, tak jak ja, w tym całym okresie nie próżnował i teraz jest niedysponowany. Gości od Grubego musi przyjąć Gotfryd. Pozostaje też kwestia Rema, dobra byłaby w tym momencie deklaracja od Nadrila.

Powrót do góry Go down
Genseric
Hreczkosiej



Posts : 11
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySob Cze 26, 2010 4:40 pm

Ja na dniach powinienem coś napisać, muszę tylko parę spraw z Paradoksem skonsultować, ale to go będę na gg łapał.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptySob Cze 26, 2010 8:14 pm

Na gg może być ciężko, bywam różnie i czasem jak widać, że jestem dostępny, to wcale nie jestem Wink. Proponuję konsultować tutaj, zaglądam regularnie.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyPią Lip 02, 2010 1:03 pm

Nie wiem - czekać, pisać?

Cały czas nie ma gracza do odegrania tego rangera, więc będę go enpecował.
Powrót do góry Go down
Nadril
Hreczkosiej



Posts : 7
Punkty Fandomu : 0
Join date : 23/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyPią Lip 02, 2010 2:35 pm

Jeżeli chodzi o posta to na razie nie piszę bo mam problemy ze sprzętem. Zas co do deklaracji to Remo będzie chciał jak najszybciej spotkać się z Fuchsem i "wyjaśnić" sprawę. Teelyr, znajdzie go bez problemów?
Powrót do góry Go down
Genseric
Hreczkosiej



Posts : 11
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyPią Lip 02, 2010 5:05 pm

Ja w niedzielę wyjeżdżam, nie będzie mnie do przyszłej środy (14.07).
Powrót do góry Go down
Teelyr
Twoja Stara
Teelyr


Posts : 20
Punkty Fandomu : 0
Join date : 18/05/2010

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyPon Lip 05, 2010 2:32 am

Dobra, oficjalnie ogłaszam swój powrót. Od tej chwili postaram się dawać odpowiedzi w miarę regularnie.

Póki nie ma Genserica możemy z Nadrilem opisać w najbliższych postach to spotkanie naszych miśków. Tak mi się przynajmniej wydaje. To będzie drobne wybiegnięcie do przodu, ale chyba nie ma sensu robić następnych przestojów, nie? Wink
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
Komentarze Left_bar_bleue3/5Komentarze Empty_bar_bleue  (3/5)

Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze EmptyWto Lip 06, 2010 5:36 pm

Słusznie, ja sobie przygotuję posta dla hrabiego, a wy załatwcie tę sprawę ze spotkaniem między sobą.

EDIT:

Tak w ogóle to fajny post, Teelyr. Smile

Ja mam taką propozycję - ja opiszę, jak Gotfryd z tym łowcą sobie podróżują po okolicznych lasach i tropią, a w tym samym czasie Remo znajduje w karczmie ledwo żywego z przepicia szpiega. Fajny twist fabularny, o! Cool
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Komentarze Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze   Komentarze Empty

Powrót do góry Go down
 
Komentarze
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Komentarze
» Setup plus komentarze

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ale będzie jazda :: RPG :: Götterdämmerung-
Skocz do: