ale będzie jazda
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ale będzie jazda

łupu-cupu bęc
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 ostatnie zmiany

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
vh
Twoja Stara
vh


Posts : 28
Punkty Fandomu : 1
Join date : 10/02/2011

ostatnie zmiany Empty
PisanieTemat: ostatnie zmiany   ostatnie zmiany EmptySob Lip 30, 2011 4:24 pm

Wrzucam tu spisane na szybko zmiany w grze, które stopniowo przenosił do właściwych sekcji. Uwagi mile widziane. Chyba wszystko, co chciałem ruszyć przed wyjazdem. Więcej w każdym razie sobie nie przypominam.

1.System ekspowania
* zaznaczamy tylko jeden stat, wybiera go gość z najwyższym Hx. Użycie zaznaczonego stata daje ekspa tylko raz na sesji
* eksp jako jedna z opcji ruchu na magyę
* eksp jako efekt ruchu na medytację z awatarem
* żadnych innych źródeł ekspa – tropimy je i zmieniamy
* awans po zaznaczeniu trzeciego kółka
* manipulacja przeciwko PC – zamiast dostawania ekspa, branie +1 kiedy działamy w kierunku, w którym nas manipulują

2. Ruch na medytację / gadanie z awatarem
* Specjalnie dla nida dodałem opcję ‘a ja pierdolę awatary’ – ciut szybsze ekspy i wolność od wielkiego brata w zamian za -1 ongoing (niekumulatywne)
* Kiedy gadasz z awatarem o swoim oświeceniu, rzuć +mystic, bądź nie rzucaj i weź automatycznie pudło.
10+ 1-soczku, dostajesz questa, eksp za quest
7-9 dostajesz questa, eksp za quest
pudło konflikt z awatarem, awatar się obraża i aż nie zmieni się sytuacja nie możesz z nim gadać, -1 ongoing, eksp natychmiast

3. Ruchy na kontrmagyę/antymagyę
* tak to się chyba nazywało – w każdym idzie o kontrowanie sfery sferą / wzmacnianie rzeczywistości coby trudniej się magyowało
* kiedy antymagyujesz, wydaj 1-soczku. Jeśli antymagyujesz przeciwko BNowi, możesz teraz działać under fire, żeby zniwelować efekt jego czarowania. Jeśli antymagyujesz przeciwko BG, musi on działać under fire, żeby później móc sobie poczarować.
* kiedy kontrmagyuesz przeciwko BG, przeszkadzasz mu na +Hx
* kiedy kontrmagyuesz przeciwko BN, wybierz sfery i rzuć +mystic
10+ odwracasz efekt jednej sfery, wybierasz: wygaszasz efekty pozostałych lub wywołujesz paradoks
7-9 wybierasz: wygaszasz efekt jednej sfery lub odwracasz efekt jednej sfery i wywołujesz paradoks

4. Podwójne ruchy
* nie zmieniały w grze wystarczająco dużo, żeby usprawiedliwić cholerną nieelegancję
* commit it then to the flames
* poza tym kupiłem wyjaśnienie, że kiedy magyujesz, kamera zbliża się na twoje magyowanie i wszystkie kule przelatują obok (tym lepsze kiedy system ekspowania robi nam z magyowania coś ważniejszego od pozostałych ruchów)
* poza tym kupiłem ideę, że jeśli nie wiesz jakim ruchem masz coś rozstrzygnąć, powinieneś rozstrzygać to ruchem bliżej dolnego krańca karty postaci

5. barter
* wszystko jest już w grze, wystarczy przepisać odpowiednie ruchy
* trochę nowych rzeczy dojdzie niżej

6. zmiany w characterbookach
* trochę sensowniejszy/mocniejszy coercer – skreślamy puppet strings, zmieniamy empatię tak, żeby wydawało się hold na automatyczne 10+ na manipulację niezależnie od fizycznej lokalizacji (w wypadku PC jedyna opcja, w wypadku NPC to, lub dopisywanie im impulsu), zmniejszamy ilość ruchów na starcie o 1, zmieniamy awansy tak, żeby można też było dodawać sobie sloty mniejszych idei
* dajemy fajterowi zamiast apteczki zmodyfikowany healing touch Angela.
10+ 2 segmenty i oboje zadają sobie po pytaniu
7-9 1 segment i leczony zadaje pytanie
Pudło 1-harm ap
* liderowi usuwamy oftener right (eksp), zamiast tego dostaje for each according to their need: whenever you give someone quintessence you may roll +sharp. 10+ it will come back to you later, 6-7 it will come back to you later with strings wickedly attached, miss to get what you want, you must pay double the amount
* koordynator, jeśli wybierze opcje z akolitami, dostaje też surplus: 1-quintessence. Bawią się razem i soczek zostaje.
* sejdżowi zmieniamy visions of death, żeby nie dublowało brzydko ruchu fajtera – możemy wybrać tylko kto zginie, nie kto przeżyje
* trzeba przelecieć przez wszystkie karakterbuki i zrobić porządne zestawy statystyk, pozmieniać też ruchy, żeby działały na różnych statach. #jakmisięniechcetegozrobić, ktoś się poświęci dla dobra sprawy?


Ostatnio zmieniony przez vh dnia Sob Lip 30, 2011 4:51 pm, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : zapomniało się dodać, że w gadaniu z awatarem pudło można wziąć automatycznie)
Powrót do góry Go down
mical von mivalsten
Mistrz Ciętej Riposty
mical von mivalsten


Posts : 119
Punkty Fandomu : 7
Join date : 15/05/2010

Apocalypse World Character
Role: Driver
Name: Marilyn
Experience:
ostatnie zmiany Left_bar_bleue0/5ostatnie zmiany Empty_bar_bleue  (0/5)

ostatnie zmiany Empty
PisanieTemat: Re: ostatnie zmiany   ostatnie zmiany EmptySob Lip 30, 2011 11:45 pm

Nie czaję tego automatycznego pudła z awatarem. Mogę sobie po prostu wziąć -1 ongoing i dopisać ekspa? Wygląda to na mocno chujowy bargain.

Karakterbuki mogę przejrzeć w wolnej chwili, za tydzień jadę na Ukrainę więc sobie to wydrukuję i zrobię w zeszycie ładne tabelki. Smile
Powrót do góry Go down
vh
Twoja Stara
vh


Posts : 28
Punkty Fandomu : 1
Join date : 10/02/2011

ostatnie zmiany Empty
PisanieTemat: Re: ostatnie zmiany   ostatnie zmiany EmptySob Lip 30, 2011 11:58 pm

Siedzisz cały czas na -1 ongoing, ale awansujesz szybciej i nie musisz w tym celu działać pod zadania zlecane Ci przez awatara, które mogą być z gatunku ciężko wykonalnych. A kiedy naprawdę potrzebujesz tego +1, to wio do Canossy; co do tej pory ugrałeś, to Twoje. Dla mnie rzecz wygląda na uczciwy dil.
@karakterbuki - super, dzięks.
Powrót do góry Go down
vh
Twoja Stara
vh


Posts : 28
Punkty Fandomu : 1
Join date : 10/02/2011

ostatnie zmiany Empty
PisanieTemat: Re: ostatnie zmiany   ostatnie zmiany EmptyNie Sie 21, 2011 1:36 am

Zmiany po zlocie i mapa drogowa, żeby jakoś wreszcie to skończyć i wrzucić w ładne pdfy, ffs.

* Usunąć z gry pytanie się awatara o radę. Wprowadzało tylko niepotrzebną konfuzję.

* Czytania osób i sytuacji dostają opcję 'co myśli o tym mój awatar'

* Czytanie osoby dostaje opcję 'co mówi mi o tym sfera umysłu' (proste skany pozostałych sfer to czytanie sytuacji)

* Sejdż zamiast ruchu wspomagającego ten już nieistniejący dostaje Speaker of many tongues - you may speak with any avatar as though they were your own (modyfikuje oświecanie się i czytanie osoby/sytuacji)

* Powiązać różne statystyki z ruchami, przygotować zestawy statów dla wszystkich klas. Bogom dzięki, Mikal się zaofiarował.

* Wszystkie ruchy w rodzaju wealth czy 'it's not a murder, it's an art' mają mieć miejsce w downtimie i tylko wtedy (wyjątek: początek pierwszej sesji)

* MC decyduje ile ruchów 'w downtimie' uda się upchać w danym downtimie. W ramach rozsądku, zasada najbardziej upierdliwego gracza itd.

* Ruch na schodzenie z paradoksu - medytacje w downtimie, 10+ trzy segmenty, 7-9 jeden segment, miss automatyczny konflikt z awatarem (tak to wyglądało?). 'Segment' odnosi się do Tajnych Zegarów na Froncie Paradoksu.

* Napisanie cholernego rozdziału o tym, jak w to wszystko zagrać. Wprowadzenie, krótko o tym, że revised ssie ;p, żmudne blablanie o każdym kolejnym elemencie gry (cholera, a miałem nadzieję, że projekt zdąży umrzeć zanim dojdzie do tego etapu ^^).

Także: jakiś patriotic nigra miga mi w oknie po prawej, chyba chce, żeby wrzucić go tutaj. Proszę, niech ma.
afro
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
ostatnie zmiany Left_bar_bleue3/5ostatnie zmiany Empty_bar_bleue  (3/5)

ostatnie zmiany Empty
PisanieTemat: Re: ostatnie zmiany   ostatnie zmiany EmptyPon Sie 29, 2011 11:33 pm

vh napisał:
Zmiany po zlocie i mapa drogowa, żeby jakoś wreszcie to skończyć i wrzucić w ładne pdfy, ffs.

* Usunąć z gry pytanie się awatara o radę. Wprowadzało tylko niepotrzebną konfuzję.

Tego, szczerze, akurat nie pamiętam, żeby wywoływało konfuzję. Raczej - chyba mało używałem.

vh napisał:
* Czytania osób i sytuacji dostają opcję 'co myśli o tym mój awatar'

Świetny pomysł fabularny, chociaż myślę, że gamistycznie nastawieni gracze (w tym ja) będą tą opcję olewać). Zależy od grupy.

vh napisał:
* Czytanie osoby dostaje opcję 'co mówi mi o tym sfera umysłu' (proste skany pozostałych sfer to czytanie sytuacji)

Przemyślałbym to nieco dogłębniej.

vh napisał:
* Sejdż zamiast ruchu wspomagającego ten już nieistniejący dostaje Speaker of many tongues - you may speak with any avatar as though they were your own (modyfikuje oświecanie się i czytanie osoby/sytuacji)

Nice one, chociaż (i koresponduje to z kilkoma powyższymi uwagami) warto by nadać avatarowi jakąś jasną i określoną rolę w historii.

vh napisał:
* Powiązać różne statystyki z ruchami, przygotować zestawy statów dla wszystkich klas. Bogom dzięki, Mikal się zaofiarował.

Dac mu piwa!

vh napisał:
* Wszystkie ruchy w rodzaju wealth czy 'it's not a murder, it's an art' mają mieć miejsce w downtimie i tylko wtedy (wyjątek: początek pierwszej sesji)

Bez ekstremów, z tymi downtime'ami też nie jest tak do końca pięknie. Zachowałbym ruchy i "beginning of session" i "downtime", tylko trzeba to wyważyć, żeby sobie odpowiadały w miarę.

vh napisał:
* MC decyduje ile ruchów 'w downtimie' uda się upchać w danym downtimie. W ramach rozsądku, zasada najbardziej upierdliwego gracza itd.

powiało mainstrimem... Razz "grający decydują", ok? Smile

vh napisał:
* Ruch na schodzenie z paradoksu - medytacje w downtimie, 10+ trzy segmenty, 7-9 jeden segment, miss automatyczny konflikt z awatarem (tak to wyglądało?). 'Segment' odnosi się do Tajnych Zegarów na Froncie Paradoksu.

Chyba nie jestem do końca przekonany do Tajnych Zegarów... ale to by trzeba jeszcze szerzej potestować.
Generalnie sam ruch na schodzenie z P jest ok.

vh napisał:
* Napisanie cholernego rozdziału o tym, jak w to wszystko zagrać. Wprowadzenie, krótko o tym, że revised ssie ;p, żmudne blablanie o każdym kolejnym elemencie gry (cholera, a miałem nadzieję, że projekt zdąży umrzeć zanim dojdzie do tego etapu ^^).

No i musisz napisać rozdział o podziękowaniach dla betatesterów i w ogóle :>

vh napisał:
Także: jakiś patriotic nigra miga mi w oknie po prawej, chyba chce, żeby wrzucić go tutaj. Proszę, niech ma.
afro

afro
Powrót do góry Go down
Sponsored content





ostatnie zmiany Empty
PisanieTemat: Re: ostatnie zmiany   ostatnie zmiany Empty

Powrót do góry Go down
 
ostatnie zmiany
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ale będzie jazda :: RPG :: Ascension World-
Skocz do: