ale będzie jazda
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ale będzie jazda

łupu-cupu bęc
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 D&D inrl

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
mical von mivalsten
Mistrz Ciętej Riposty
mical von mivalsten


Posts : 119
Punkty Fandomu : 7
Join date : 15/05/2010

Apocalypse World Character
Role: Driver
Name: Marilyn
Experience:
D&D inrl Left_bar_bleue0/5D&D inrl Empty_bar_bleue  (0/5)

D&D inrl Empty
PisanieTemat: D&D inrl   D&D inrl EmptySro Maj 18, 2011 3:10 pm

Ok, żeby było łatwiej, dogadajmy się w temacie.

Edycja: Najlepiej 3.5, ewentualnie 3.75. Dozwolone wszystkie podręczniki które jestem w stanie ukraść z torrentów.

Setting: Eberron albo Faerun. Faerun znam trochę lepiej ale w Eberronie są niziołcze plemiona barbarzyńców na raptorach więc dla mnie remis.

Poziom: Granie na pierwszym poziomie ssie pałkę mocno więc proponuję coś miedzy 6 a 10. Im wyżej tym więcej męczenia się z tworzeniem postaci ale też więcej fajnych rzeczy. Przeciwnicy i tak będą mieli dostosowany CR.

Charakter: Dowolny nie zły. Gramy klasyczne didy gdzie złych się zabija. Smile

Skład drużyny: Pdox twierdzi, że jest chętny, Serena nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi. Przydałyby się w sumie ze cztery osoby a moi znajomi odpadają.
Powrót do góry Go down
mical von mivalsten
Mistrz Ciętej Riposty
mical von mivalsten


Posts : 119
Punkty Fandomu : 7
Join date : 15/05/2010

Apocalypse World Character
Role: Driver
Name: Marilyn
Experience:
D&D inrl Left_bar_bleue0/5D&D inrl Empty_bar_bleue  (0/5)

D&D inrl Empty
PisanieTemat: Re: D&D inrl   D&D inrl EmptyCzw Maj 19, 2011 11:15 pm

A, częstotliwość grania: Ja mam kampanię maga średnio co drugi tydzień, więc co dwa tygodnie w weekend albo jakoś w tygodniu, jeśli wszystkim będzie pasować. W najbliższy weekend mam zajęte, wiec za tydzień moglibyśmy zacząć już.
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
D&D inrl Left_bar_bleue3/5D&D inrl Empty_bar_bleue  (3/5)

D&D inrl Empty
PisanieTemat: Re: D&D inrl   D&D inrl EmptySob Maj 21, 2011 5:31 pm

No więc tak, ja chętnie pogram w celu zdobywania skarbów i zabijania potworów, ale chciałbym też jakąś sensowną fabułę. Sensowną, nie znaczy bardzo skomplikowaną czy ogromnie ambitną, ale jednak coś więcej, niż "spotykacie gościa, który pokazuje wam wejście do podziemi, gdzie czai się wielkie zło".

Raz na dwa tygodnie dla mnie ok.

Poziomy 6-10 bardzo ok, ale gdybyśmy mieli plany pograć dłużej, to nawet chętniej niższe.

Świat obojętny, o Faerunie mam pojęcie tyle co z wydanych cRPG, Eberron znam z D&D Online i zamierzam przy tym poziomie wiedzy pozostać, czytanie o settingach do dd < granie.

Charakter - szkoda, szczerze mówiąc, ale trudno.

Kogoś do grania zawsze się znajdzie.
Powrót do góry Go down
mical von mivalsten
Mistrz Ciętej Riposty
mical von mivalsten


Posts : 119
Punkty Fandomu : 7
Join date : 15/05/2010

Apocalypse World Character
Role: Driver
Name: Marilyn
Experience:
D&D inrl Left_bar_bleue0/5D&D inrl Empty_bar_bleue  (0/5)

D&D inrl Empty
PisanieTemat: Re: D&D inrl   D&D inrl EmptySob Maj 21, 2011 6:02 pm

Postaram się mieć sensowną fabułę.

Nie zamierzam wymagać znajomości świata, też zresztą nigdy mnie specjanie nie kręciło wgryzanie się w setting a szczytem żartów byłyby i tak nawiązania to zaginionej fajki Elminstera więc bez dramatów. Podstawowa wiedza o panteonie, dla magów o różnicy miedzy splotem a cienistym splotem i jakieś podstawy geografii okolicy w której gramy są w zupełności wystarczające.
Może arbitralnie ustalę, że będzie Faerun, po namyśle będzie mi łatwiej.

Poziomy niższe niż 6? Spoko, może być 3 na ten przykład.

Jakim złym charakterem byś chciał grać? Bo praworządny neutralny może być już niezłym skurwysynem a do tego:
D&D inrl Tumblr_l1q20uaM2V1qb4emvo1_500

Nigdy za bardzo nie czułem didowych arbitralnych podziałów na dobro/zło. Szczególnie, że w oficjalnym podręczniku dla dobrych postaci jest na przykład informacja o tym, że praworządny dobry paladyn postawiony przed wyborem "zabij tego niewinnego wieśniaka albo zniszczymy to miasto pełne niewinnych mieszczan" nie może wybrać zabicia wieśniaka bo to czyn zły i traci swoje paladyńskie zdolności. Za to miasto niszczą źli więc mimo tego, że mógł temu zapobiec to nie jest to jego wina i wciąśż jest świetym obrońcą życia. To ssie i nie będzie tak działać zapewne.

Jakiś wstępny pomysł na postać masz? Na etapie dogrywania rasa, klasa, charakter i ewentualnie wyznanie mi wystarczą w zupełności. Smile
Powrót do góry Go down
Paradoks
Fuckin' Praise Seeker
Paradoks


Posts : 292
Punkty Fandomu : 16
Join date : 15/05/2010
Location : Polska

Apocalypse World Character
Role: NPC
Name: Legion
Experience:
D&D inrl Left_bar_bleue3/5D&D inrl Empty_bar_bleue  (3/5)

D&D inrl Empty
PisanieTemat: Re: D&D inrl   D&D inrl EmptyNie Maj 22, 2011 8:59 pm

Niemal na pewno Chaotic Neutral, klasa pewnie barbarzyńca lub łotrzyk/fighter, ale to się zobaczy i zależy z kim będziemy grać.

Cytat :
Nigdy za bardzo nie czułem didowych arbitralnych podziałów na dobro/zło. Szczególnie, że w oficjalnym podręczniku dla dobrych postaci jest na przykład informacja o tym, że praworządny dobry paladyn postawiony przed wyborem "zabij tego niewinnego wieśniaka albo zniszczymy to miasto pełne niewinnych mieszczan" nie może wybrać zabicia wieśniaka bo to czyn zły i traci swoje paladyńskie zdolności. Za to miasto niszczą źli więc mimo tego, że mógł temu zapobiec to nie jest to jego wina i wciąśż jest świetym obrońcą życia. To ssie i nie będzie tak działać zapewne.
Didy po prostu nie są o dylematach moralnych i relatywizmie, tylko o walce z potworami i zbieraniu skarbów i dlatego mechanika nie wspiera takiej tematyki.
Powrót do góry Go down
mical von mivalsten
Mistrz Ciętej Riposty
mical von mivalsten


Posts : 119
Punkty Fandomu : 7
Join date : 15/05/2010

Apocalypse World Character
Role: Driver
Name: Marilyn
Experience:
D&D inrl Left_bar_bleue0/5D&D inrl Empty_bar_bleue  (0/5)

D&D inrl Empty
PisanieTemat: Re: D&D inrl   D&D inrl EmptyCzw Maj 26, 2011 10:21 pm

będziemy grali w Saerloon, Sembijskim mieście rządzonym głównie przez handel, magów i gildie złodziei.

opis: http://www.nj-pbem.com/data/Places/Saerloon.htm

Wstęp do fabuły: Złe rzeczy dzieją się ostatnio w mieście. Ludzie znikają częściej niż zwykle a noce zdają się zaczynać wcześniej i kończyć później niż powinny zważając na aktualną porę roku. Jakie pradawne zło zagraża porządkowi świata tym razem?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





D&D inrl Empty
PisanieTemat: Re: D&D inrl   D&D inrl Empty

Powrót do góry Go down
 
D&D inrl
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ale będzie jazda :: Pieprzony fandom :: NonOFFTOP-
Skocz do: